fbpx

Nike hedh në treg ferexhetë e para për sportistet femra

Prej dje ferexheja e parë e firmës Nike, do të jetë e disponueshme për sportistet femra duke plotësuar nevojën e një veshjeje që takon kukturën e tyre por dhe nuk i pengon gjatë lojës.

Në 7 dhjetor produkti do të mund të blihet në website-in e Nike, transmeton Klan Kosova.

Ai shitet në dy ngjyra si dhe në dy përmasa ( XS/S dhe ML) për 35 dollarë.

Olimpistja, Ibtihaj Muhammad, që ishte edhe imazhi sipas së cilës u krijua kukulla e parë Barbie me ferexhe, ecën përkrah figurave të tjera si patinatorja Zahra Lari, boksierja gjermane Zeina Nassar dhe peshëngritësja arabe, Amna Haddad.

Pas lançimit të sotëm, Nike planifikon ta përsërisë produktin edhe në versione të tjera që t’u përshtatet stileve të ndryshme.

Në Janar 2018, klientët do të mund të zgjedhin mes shumë ngjyrave dhe stileve sa më të personalizuara.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button