fbpx

Publikohen fotografitë e Audi RS Q3

Kohën e fundit Audi luante me idenë e versionit me performansa të larta të modelit Q3. Gjermanët vendosën që kjo ide të realizohet dhe në panairin e automjeteve në Pekin premierë botërore do të ketë koncepti RS Q3, i cili duhet të rezultojë me version prodhues në kohë të shkurtër.

Audi RS Q3 ka motor  turbo benzina 2.5 litër me 255 kuaj fuqi që e shpejton veturën prej 0 deri 100 km/h për vetëm 5.2 sekonda dhe mundëson shpejtësi maksimale prej 265 km/h. /portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close