fbpx

Shkupi dy herë “bombardoi” Vardarin (VIDEO+FOTO)

Skuadra e trajnerit Ardian Nuhiu, FC Shkupi tregoi se këtë sezon mundë të radhitet në mesin e ekipeve më të mira në vedn, edhe pse në tabelë nuk qëndron lartë.

Në një ndeshje që u luajtë në terren mjaft të vështirë, futbollistët e Shkupit u treguan më të shkathët duke kontrolluar lojën dhe më dy gola morën fitoren.

Fillimisht në minutën e 62-të, Muharem Bajrami shënoi gol euro gol, ndërsa në minutën e 85-të, Kristijan Stojkovski shënoi golin më të mirë të sezonit në Ligën e Parë të Maqedonisë.

 

Me këtë fitore Shkupi forcohet në pozitën e pestë me pikë të barabarta me Rabotniçkin qw ka fituar “Skopjen”, ndërkohë kjo fitore ka ndihmuar edhe Shkëndijën që ka mundur Pelisterin me 3:0.

Renova ka marrë një pikë të madhe ndaj Pobedës si mysafire, ndërsa Sileksi në Strumicë ka mundur Akademija Pandevin. /Portalb.mk/

DSC_0393 DSC_0413

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button