fbpx

Kryengritësit jemenas pohojnë se kanë sulmuar një central bërthamor në ndërtim

Emiratet e Bashkuara Arabe i përgënjeshtrojnë pohimet se kryengritësit huthë jemenas kanë gjuajtur një raketë mbi centralin bërthamor në ndërtim e sipër në EBA.

Agjencia e lajmeve VAM i përgënjeshtroi pohimet e kryengritësve duke theksuar se EBA ka sisteme për PRO, që janë të aftë ta mbrojnë territorin.

Projekti për ndërtimin e centralit bërthamor kushton 20 miliardë dollarë dhe ndodhet në kufirin e EBA me Arabinë Saudite dhe do të duhet të fillojë me punë vitin e ardhshëm.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button