fbpx

Panair dhe Forum për integrim ekonomik të rajonit

Nën patronazhë të Ministrisë së Ekonomisë, ndërsa në organizim të Odës ekonomike të Maqedonisë Veriperëndimore, sot në Shkup do të mbahet panair për promovimin e prodhimeve vendore dhe të investimeve të huaja, ndërsa të shtunën mbahet forumi ekonomik në temën “Integrimi ekonomik rajonal si sfidë në tejkalimin e kriyës vendore dhe rajonale”.

Panairin e prodhimeve vendore, sot në Shkup do ta hapin presidentët e Maqedonisë dhe Shqipërisë, Gjorgje Ivanov dhe Bamir Topi, ndërsa në forumin, i cili është paralajmëruar për të shtunën, do të jenë të pranishëm ministrat e Kosovës dhe Malit të Zi. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close