fbpx

U përcaktuan grupet e Botërorit “Rusi 2018”, përballje “titanësh” dhe spektakël

Është hedhur sot në Moskë, shorti i Botërorit “Rusi 2018”. Shorti ka qenë me fat për skuadrat e Francës dhe Gjermanisë, të cilat janë vënë përballë me skuadra të dobëta në letër. Grupi i “ferri” konsiderohet grupi D, ku marrin pjesë Argjentina, Kroacia, Islanda dhe Nigeria. Ja dhe grupet

Grupi AGrupi B
RusiaPortugalia
Arabia SauditeSpanja
EgjiptiMaroku
UruguaiIrani
Grupi CGrupi D
FrancaArgjentina
AustraliaIslanda
PerujaKroacia
DanmarkaNigeria
Grupi EGrupi F
BraziliGjermania
ZvicraMeksiko
KostarikaSuedia
SerbiaKorea Jugore
Grupi GGrupi H
BelgjikaPolonia
PanamaSenegali
TuniziaKolumbia
AngliaJaponia

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button