fbpx

Top 10 futbollistët më të paguar në botë

Magazina lidere e të rejave nga biznesi dhe informatave financiare, Forbes ka publikuar listën e futbollistëve më të paguar në botë në vitin 2011 e kësaj liste i prinë anglezi, David Beckham.

Beckham sipas Forbes është më i paguari me 46 milionë dollarë, 4 milionë më shumë se Cristiano Ronaldo në pozitën e dytë me 42 milionë dollarë.

Top 10 futbollistët më të paguar në botë gjatë vitit 2011

1. David Beckham – 46 milionë dollarë
2. Cristiano Ronaldo – 42
3. Lionel Messi – 39
4. Wayne Rooney – 24
5. Kaka – 21
6. John Terry – 18
7. Yaya Toure – 18
8. Fernando Torres – 17
9. Frank Lampard – 16
10. Steven Gerrard – 16 /portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close