fbpx

Ivanov, institucionet të respektojnë ligjet

Presidenti Gjorge Ivanov në fjalimin e tij tha se përgjegjësia për dhunën e 27 prill në Kuvend duhet të ketë, por institucionet të respektojnë ligjet dhe duhet të respektohen të drejtat e njeriut, transmeton Alsat M. 

Ai tha se ai mbështeti dhe mbështet iniciativën “Për një Maqedoni të përbashkët”, e cila, siç tha Ivanov, për më shumë se dy muaj shprehu shqetësim për interesat kombëtare.

Ivanov theksoi se qytetarët nuk janë dhe nuk mund të trajtohen si një organizatë terroriste dhe shprehën shqetësim për hakmarrjen politike që nxiti frikën dhe destabilizimin politik.

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close