fbpx

Protestë e qetë e të rinjve në Manastir

Protestë në sheshin e qytetit  në Manastir sot mbajtën manastirasit e rinjë në shenjë bështetje dhe ngushëllimi ndaj pesë maqedonasve të vrarë në Smillkovcë. 

“Këtu jemi që ta shprehim ngushëllimin tonë deri te familjet e djelmoshave të vrarë. Si çdo maqedonas normal në këtë shtet kërkojmë që të gjenden fajtorët dhe të dënohen . Nuk ka fjalë të përshkruhet dhembja, por vetëm ndezëm nga një qiri” theksoi Nikolla Piskaçev nga grupi i tifozëve “Çkemberi”.

Protesta që u mbajt sot tërë kohën u sigurua nga policia dhe ishte i qetë dhe pa incidente. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close