fbpx

MZT Shkup dhe Feni e fillojnë finalen e madhe

Basketbollistët e MZT Shkup sonte në orën 18:30 si vendas në paletrën sportive “Jane Sandanski” do të presin mbrojtësin e titullit Feni industri në ndeshjen e parë të serisë plejof të finales në kampionatin e Maqedonisë. 

Ekipi i Aerodromit në finalen e madhe që luhet kush i pari do triumfojë katër fherë do ta fillojë me përparim  prej 1-0 për shkak të rezultatit më të mirë të ndërmjetëm me basketbollistët e Kavadarit në pjesën rregullore të sezonit. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close