fbpx

Berisha, vrasja e peshkatarëve krim i shëmtuar

Kryeministri i shqiptar Sali Berisha dënoi ashpër vrasjen e 5 të rinjve në Maqedoni, ndërsa u kërkoi autoriteteve maqedonase që të  gjejnë autorët dhe t’i vendosin ato para drejtësisë.

“Kemi kontakte me autoritetet maqedonase.  Eshtë krim i shëmtuar vrasja e peshkatarëve, por e shëmtuar dhe e papranueshme është projeksioni me akuza kolektive.  Autorët të gjinden të vendosen para drejtësisë. Këto incidente nuk  mund të bëhen shkas për të nxitur konflikte.”- tha Berisha.

Berisha tha se, paqja dhe stabiliteti i Maqedonisë janë interes jetik kombëtar i shqiptarëve.

Marrë nga PANORAMA

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close