Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira lokale të vogla deri në mesatare dhe me erë të dobët e deri në mesatare veriperëndimore. Temperatura lëvizë prej tre deri në 13 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me delli me vranësira lokale të vogla deri në mesatare dhe me erë të dobët e deri në mesatare veriperëndimore. Temperatura do të arrijë deri në nëntë gradë.

Vijon periudhë e motit stabil dhe të thatë me temperatura të ulëta të mëngjesit të cilat nesër në shumë vende do të jenë nën zero. Temperaturat ditore do të jenë në rritje graduale.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button