fbpx

Policia liron emigrantët nga Afganistani dhe Pakistani në fshatin e Kumanovës

Pas paraqitjes së policisë bugare, policia maqedonase liroi katër emigrant nga Afganistani dhe Pakistani, të cilët disa shtetas maqedonas i kishin mbajtur në rrobërim.  Siç njoftoi agjencioni i Sofjës në shtëpinë e një fshati të Kumanovës, ku ishin të vendosur katër emigrant, policia maqedonase kishte gjetur edhe një kilogram mariuhanë.

Në lidhje me rastin janë arestuar tre shtetas të Maqedonisë, të cilët pritnin shpagim të emigrantëve nga familjarët e tyre./plusinfo

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close