fbpx

Lojtari i botës për këtë javë

Cristiano Ronaldo falë paraqitjes perfekte që bëri kundër Atletico Madridit dhe një paraqitje të mirë kundër Sporting Gijonit ka fituar, epitetin si lojtari më i mirë i botës për javën që sapo e lamë pas.

Lojtari: Cristiano Ronaldo
Pozita: Sulmues
Klubi: Real Madrid
Arritja: Shënoi 4 gola në dy ndeshje
Minuta në fushë: 180

Paraqitje të mirë patën edhe:
Cristian Baroni – Fenerbahce
Salvador Cabanas – 12 de Octubre
Siem de Jog – Ajax
Lukasz Piszczek – Borussia Dortmund
Carlos Tevez – Manchester City

Çka mendoni ju, kush është dashur të jetë në këtë listë? Shprehuni në hapësirën për komente…/portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close