fbpx

VIDEO: Pritja e Erkand Qerimaj në Shkodër

Peshëngritësi shqiptar, Erkand Qerimaj, i cili u shpall dy herë Kampion Europe në Kampionatin Europian të peshëngritjes, të zhvilluar këtë javë në Antalia të Turqisë, u prit me entuziazëm dhe nderime nga bashqytetarët e tij dhe autoritetet vendore të Shkodrës.

Peshëngritësi Qerimaj fitoi dy medalje ari, në stilin e shtytjes dhe në dygarësh, ndërsa u shpall edhe nënkampion Europe në stilin e shkëputjes./voanews

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close