fbpx

Ministri Besimi do të takohet me sekretarin e mbrojtjes së SHBA-së Leon Paneta.

Ministri i Mbrojtjes Fatmir Besimi, sot në Uashington do të zhvillojë takim me sekretarin e mbrojtjes të SHBA-së Leon Paneta.

Në takim pritet te flitet për bashkëpunimin e suksesshëm bilateral në resorin e mbrojtjes mes dy shteteve, dhe gjithashtu padyshim do të konfirmohet angazhimi i shtetit për implementimin e reformave të vazhdueshme në sferën e mbrojtjes dhe sigurisë, si dhe për kompletimin e procesit të integrimit Euro-Atlantik./ portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close