fbpx

Saraqini do të pret delegacion të lartë nga Çekia

Të martën ministri i ekonomisë Valon Saraqini së bashku me ministrin çek të industrisë dhe tregtisë Martin Kuba do të hapin biznes forumin maqedono-çek në Odën ekonomike të Maqedonisë.

Ndërkaq delegacioni i lartë nga Çekia i kryesuar nga kryeministri Petr Ne?as do të qëndrojë në Maqedoni nga dita e nesërme. /portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close