fbpx

Mot i ndryshueshëm me shi

Moti sot paradite do të jetë i ndryshueshëm me vranësira në disa vende edhe me shi të kohëpaskohshëm. Pasdite do të ketë jostabilitet lokal me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe me erë të fortë, veçmas në viset jugperëndimore.

Do të fryejë erë mesatare dhe të fortë nga jugperëndimi, e cila do të jetë më shumë e shprehur në pjesët perëndimore të vendit.

Temperatura do të lëviz prej 10 deri në 20 gradë. Në Shkup dhe rrethinë do të mbizotërojë mot i ngjashëm me temperatura deri në 10 gradë. /portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close