fbpx

Dështon Bajerni

Bavarezët luajtën më mirë gjatë gjithë ndeshjes, megjithatë nuk arritën ta thyejnë mbrojtjen mysafire.

Pjesën e pare të ndeshjes Bajerni luajti pa disa prej lojtarëve kryesorë si Gomez, Riberi dhe Kros, të cilët hynë në pjesën e dytë. Kjo taktikë është bërë me qëllim që tekniku gjerman t’i ruajë për ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve kundër Real Madridit, që do të zhvillohet javën e ardhshme më 17 prill në “Allianz Arena”.

Pas kësaj ndeshjeje, Bajerni mbetet tetë pikë prapa Borussia Dortmundit, kështu që i ka humbur shpresat për titullin kamipon të Bundesligës./portalb 

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close