fbpx

Jeremiç, incidentet në Maqedoni mund të dalin nga kontrolli

Ministri i jashtëm i Serbisë Vuk Jeremiç tha se incidentet në Maqedoni janë “një trend i rrezikshëm dhe lehtë mund të bëhen “diçka më serioze”. 

“Nuk duhet që me lehtësi të përjetohen këto lloj incidentesh. Një incident i tillë në Ballkan mund shumë e lehtë të ndizet dhe të zhvillohet në diçka shumë më serioze “tha ministri iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve gjatë një vizite në Çaçak.

Ministri i Jashtëm serb vuri në dukje se ngjarjet janë “çështje e brendshme e Maqedonisë.”/ glassrpske

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close