fbpx

Mot i vrenjtur me reshje shiu

Moti sot do të jetë kryesisht i vrenjtur me reshje të kohëpaskohshme të shiut, të cilat do të jenë më të rrëmbyeshme në viset jugore dhe perëndimore.

Pasdite në disa vende do të mbajë mot jostabil me reshje shiu, bubullima dhe erë të fortë jugore.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej zero deri në pesë gradë, ndërsa ajo e ditës prej 8 deri në 19 gradë. Temperatura maksimale në Shkup do të jetë deri në 18 gradë./portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button