fbpx

Reagon dhe BE, apelon për qetësi

Në lidhje me vrasjen në rrethinën e Shkupit ka reaguar edhe Zyra e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Shkup.

“Jemi njoftuar se MPB po bën hetime të detajuara, andaj i bëjmë thirrje të gjitha palëve të rrinë qetë dhe të përmbajtur dhe të i japin hapësirë të nevojshme autoriteteve për të gjetur dhe nxjerrë para drejtësisë kryerësit e këtij akti vrastar” ,  shkruhet në komunikatën e Delegacionit të BE-së në Maqedoni.  /portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close