fbpx

Vrasja e pesë të rinjve lajm kryesor nëpër mediat e fqinjësisë

Mediumet e Ballkanit në ballinat e tyre transmetojnë lajmin për vrasjen e pesë njerëzve, që ndodhi mbrëmë në Liqenin e Hekuranës. Mediumet e Serbisë, Kroacisë, Bullgarisë, Bosnjë e Hercegovinës dhe Sllovenisë transmetojnë se kjo vrajse ka tronditur mbarë Maqedoninë.

Mediumet transmetojnë se katër të rinjë të moshës prej 18 deri në 20 vjeç, në afërsi të Liqenit të Hekuranës ishin peshkatarë, ndërsa kufomat e tyre i gjetën disa peshkatarë tjerë. I pesti që është vrarë është një njeri i moshës 45 vjeçare./portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close