fbpx

Bora bllokoi komunikacionin në Kroaci (VIDEO)

Sot Kroacinë e ka kapluar reshjet e mëdha të borës të cilat edhe bllokoi komunikacionin në disa akse rrugore, njofton Portalb.mk.

Siç raportojnë mediat kroate se reshje të borës ka në Kapellë, Slleme dhe në Gorski Kotar.

Për momentin, komunikacioni është bllokuar për automjetet të rënda ndërsa vendkalimi kufitar Pasjak është i mbyllur për komunikacionin.

Në Mal të Zi është dhënë alarm për shkak të reshjeve të mëdha të shiut.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button