fbpx

Kroacia shkon në Rusi; grekët të pafuqishëm në shtëpi

0-0 u mbyll takim i dytë mes Greqisë dhe kroatëve. Grekët e kërkuan më shumë golin në pjesën e parë, duke qenë më agresivë në mesfushë, por ngecnin përballë murit të ngritur nga kroatët para zonës së tyre, përcjell Top Channel.

Edhe pjesa e dytë nuk rezervoi asnjë surprizë, por ishin kroatët ata që patën rastet më të pastra falë kundërsulmeve, megjithatë edhe ata nuk e gjetën rrjetën.

Të hënën luhet sfida tjetër për biletën e radhës e tretë të “play off”, ajo mes Italisë dhe Suedisë. “Axurrët” duhet të fitojnë me dy gola diferencë për t’u kualifikuar, pasi vijnë na humbja 1-0 në ndeshjen e parë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button