fbpx

Rekord i paarritshëm në futbollin kosovar, përfundon ndeshja 38-0 (Foto/Video)

Ka përfunduar java e 12-të në elitën e futbollit kosovar për femra. Në këtë javë është arritur edhe rezultati më i thellë ndonjëherë në futbollin kosovar dhe jo vetëm.

Klubi i futbollit të femrave, Hajvalia ka demoluar rivalet e Vizionit që vijnë nga Ferizaj duke i mposhtur me rezultat të thellë 38-0, transmeton Telegrafi.

Kjo fitore për vashat e Hajvalisë ishte edhe më e ëmbël pasi e thyen rekordin e rivalëve të tyre nga Mitrovica.

Ditë më parë KFF Mitrovica e kishte mposhtur Lirinë e Prizrenit me rezultat të thellë 26-0 duke vendosur rekord në futbollin kosovar, por tanimë ky rekord nuk ka vlerë i tyre.

Përveç rekordit si fitorja më e thellë në kampionat, në këtë takim u vendos një tjetër rekord, shkruan Telegrafi.

Sulmuesja e vendasve, Zelfije Bajramaj ka vendosur rekord të paarritshëm në futbollin tonë.

Bajramaj ka shënuar hiq më pak se 18 gola në portën e Vizionit duke u bërë lojtarja e parë që shënon 18 gola për 90 minuta.

E pas përfundimit të ndeshjes, lojtaret e Hajvalisë kanë shkruar në tokë 26-0 rezultatin e rivalëve nga Mitrovica.

Por vetëm disa sekonda qëndroi ai rezultat pasi njëra nga to e prishi atë duke vendosur rekordin e tyre në fushë me 38-0.

Pas 12 javëve në kampionat, Hajvalia dhe Mitrovica ndajnë pozitën e parë me nga 31 pikë dhe këto dy klube janë duke u shtyrë mes vete vetëm me golaverazh.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button