fbpx

Buzëkuqi mat, si të mbahet në gjendje të përsosur

Goxha i përhapur këto vite, sidomos falë Kylie Jenner dhe sozive të saj, buzëkuqi mat me të drejtë hahet me buzëkuqin tradicional. Buzët ngjajnë të pacena me një shtresë buzëkuqi mat sipër… sikur vetëm të mos thaheshin nga ai!

Artisti ndërkombëtar i make up-it Norman Pohl (Dior) rrëfen disa sekrete të tij, se si mund ta përhapim mirë një buzëkuq mat. Përmes disa këshillave profesionale, ai na ndihmon të dimë si buzët tona mund të duken të sapolyera gjatë gjithë ditës, shkruan Bordo.al. 

 

Fillimisht trajtojini buzët tuaja me një balsam të mirë, që të evitoni efektin e buzëve të thara nga buzëkuqi mat.

Natürlichen Lippenbalsam selber machen für eine gesunde ...

Konturoni buzët tuaja me një laps në të njëjtën ngjyrë me buzëkuqin. Më pas aplikoni buzëkuqin tuaj, duke nisur nga pjesa e brendshme e buzëve.

Lips Care Tips | Beauty Tips and Techniques

Para se të vazhdoni, vendosni mbi buzë një pecetë kozmetike.

Imazh i ngjashëm

Kur të keni përfunduar këtë veprim, përhapni për së dyti buzëkuqin tuaj, duke e aplikuar me ndihmën e mollëzave të gishtave. Fokusohuni në pjesën qendrore të buzës.

Imazh i ngjashëm

Mbaruat! Shijoni buzët tuaja të reja, mishtore dhe sensuale!

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button