fbpx

Moti sot në Maqedoni

Mot me vranësira të ndryshueshme me të reshura të kohëpaskohshme të shiut me intensitet të ndryshueshëm dhe kushte për mjegull në mëngjes nëpër luginat do të vazhdojnë në periudhën e ardhshme. Të reshura më të rrëmbyeshme priten të mërkurën dhe të enjten, kur në zonat malore të reshurat do të kalojnë në borë.

Sot dhe nesër të reshura të shiut do të ketë në zonat malore dhe të cilat do të jenë me karakter lokal, ndërsa në pjesën jugore është paraqitja e bubullimave. Do të vazhdojë të fryjë erë nga drejtimi jugor e cila nesër do të përforcohet, ndërsa të hënën veçanërisht përgjatë Vardarit do të përforcohet.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 4 deri 9 gradë, ndërsa ajo e ditës nga 12 deri 18 gradë Celsius.
Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit 7 ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 15 gradë.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button