fbpx

Korea lëshoi raketën

Koreja e Veriut e lëshoi raketën e saj cila transportonte një satelit për motin, lajmëruan Ministria e Mbrojtjes e Koresë së Jugut dhe zyrtarët amerikanë 

Lëshimi i raketës ka nxitur kritika të ashpra ndërkombëtare dhe kërcënime për të prishur një marrëveshje ndihme ushqimore të Koresë me Shtetet e Bashkuara.

Zyrtarët amerikanë dhe Korea e Jugut kanë thënë se lëshimi ka qenë i pasuksesshëm pasi që besohet të ketë rënë në ujë. /reuteurs

Lajme të ngjashme

Back to top button