fbpx

Maqedonia mbyll vitin kalendarik me fitore

Reprezentacioni i Maqedonisë në futboll ka përfunduar në mënyrën më të mirë të mundshme kalendarin e vitit 2017, duke shënuar fitore në ndeshjen e fundit të vitit në miqësoren ndaj Norvegjisë, që përfundoi me rezultat 2:0. Ndeshja kundër Norvegjisë për Maqedoninë ishte e 9-ta e zhvilluar gjatë këtij viti, me një seri prej pesë ndeshjeve pa disfatë.

Në këtë ndeshje autor të golave ishin Goran Pandev (43’) dhe Kire Markoski (90’)./Portalb.mk/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button