fbpx

Fitore për Shkëndinë

Futbolistët e Shkëndisë realizuan fitoren e 15-të në kampionatin e Maqedonisë pasi sot në Tetovë e fituan Turnovën me 2-1.

Golashënues për Shkëndinë ishin Sedat Berisha në minutën 39 dhe Oliver Peev në minutën 59.

Golin për mysafirët e realizoi Dragan Georgiev në minutën 68.

Me këtë triumf kampioni aktual i Maqedonisë mbeti në pozitën e tretë në tabelë dhe e i mbajti shanset për luftë për pozitën e dytë në të cilën gjendet Metalurgu./portalb

Ja si duket tabela:

Vardai 63
Metalurgu 51
Shkëndija 50

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close