fbpx

Brabus Bullit C-Coupe 800KF

Tjuneri i famshëm i Mercedesit Brabus kësaj radhe ka prezantuar projektin e tyre të tërbuar C-Class, ata  shkuan aq larg duke instaluar motorin më të fuqishëm të programit brabus në C-Clas që ka 800 KF.

Ky bolid tani është prezantuar në panairin e Gjenevës.

Motori ka 6.3 litra, me dy turbo, V12 nga S-Class dhe ngjyrë mat të zezë.0-100 km/h arrin për 3.7 sekonda, ndërsa 0-200 km/h  arrin për 9.8 sekonda me shpejtësi maksimale prej 370 km/h. Brabus Bullit Coupte në gjermani kushton 449.820 euro.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close