fbpx

Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni paradite do të jetë i ndryshueshëm me vranësira, me dukuri të mjegullës së mëngjesit dhe vranësirave të ulëta nëpër fushëgropa. Pasdite vranësirat do të pakësohen. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor. Temperatura do të lëvizë prej katër deri nëntë gradë, ndërsa e ditës prej 12 deri 18 gradë.

Në Shkup paradite do të mbajë mot i ndryshueshëm me dukuri të mjegullës së mëngjesit me vranësira të ulëta Pasdite vranësirat do të pakësohen. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi veriperëndimor. Temperaturat do të lëvizin prej shtatë deri 15 gradë.

Të premten do të ketë stabilizim kalimtar të motit, nëpër disa fushëgropa me dukuri të mjegullës së mëngjesit dhe vranësirave të ulëta. Prej të shtunës pason periudha e motit të ndryshueshëm me vranësira me reshje të kohëpaskohshme të shiut  me intensitet të ndryshueshëm, ndërkaq do të fryjë edhe erë mesatare jugore. Më shumë reshje priten në fillim të javës së ardhshme.

Në Shkup paradite do të mbajë mot i ndryshueshëm me dukuri të mjegullës së mëngjesit me vranësira të ulëta Pasdite vranësirat do të pakësohen. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi veriperëndimor. Temperaturat do të lëvizin prej shtatë deri 15 gradë.

Të premten do të ketë stabilizim kalimtar të motit, nëpër disa fushëgropa me dukuri të mjegullës së mëngjesit dhe vranësirave të ulëta. Prej të shtunës pason periudha e motit të ndryshueshëm me vranësira me reshje të kohëpaskohshme të shiut  me intensitet të ndryshueshëm, ndërkaq do të fryjë edhe erë mesatare jugore. Më shumë reshje priten në fillim të javës së ardhshme.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button