fbpx

Dortmundi sërish kampion

Dortmundi e ka mposhtur Bayernin në luftë direkt për titull me rrezultatin minimal 1-0. Ndeshja nisi e baraspeshuar edhe pse skuadra vendase rrezikoi e para por Neuer mbeti i pamposhtur.

Vazhdimi i ndeshjes ishte po ashtu i qetë ku Dortmund kishte raste më serioze siq ishet shtylla e Robert Lewandowskit dhe rasti i Kubas,por prap se prap rrezulltati mbeti 0-0.

Pjesa e dytë dha spektaklin e pritur i cili u nxeh nga minuta e 77 ku Lewandowski realizoi një ”super” gol nga afërisa për 1-0.

Bavarezët kishin mundësi të barazonin rrezultatin por Robben nuk arriti të konkretizoj penaltin pasi Widenfeiller e kapi goditjen e tij.Pas kësaj penalltie Robben pati edhe rest tjetër perfekt por nga 1 metër nuk arriti të realizoj në portën e zbrazët.

Edhe vendasit kishin rast fenomenal por shtylla shpëtoi Bayernin./lajmesport

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close