fbpx

Balotelli: Pirlo është fenomen unik dhe i papërsëritshëm, mund të luante edhe 10 vite (Foto)

Mario Balotelli ka foluar pas pensionimit të Andrea Pirlos, duke shtuar se ish-mesfushori i Italisë mund të kishte luajtur për 10 vite tjera, transmeton Telegrafi.com.

38-vjeçari Pirlo konfirmoi pensionin e tij pasi klubi i tij i fundit, New York City FC, u eliminua nga ‘Play-offi” mbrëmë (e diel) në MLS.

Mesfushori italian në karrierën e tij ka luajtur për skuadra të mëdha si Milanin dhe Juventusin, teksa ishte gjithashtu pjesë e skuadrës italiane që fitoi Kupën e Botës 2006.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button