fbpx

600 ndeshje me Barcelonën, gjitha të arriturat mbresëlënëse të Messit

600 ndeshje, 523 gola, 30 tituj, këto janë të arriturat e Lionel Messit me fanellën e Barcelonës.

Sfida mes Barcelonës e Sevillas ishte më e veçanta për Lionel Messin, që arriti në kuotën e 600 paraqitjeve me fanellën e blaugranave, ku ka fituar 30 tituj dhe ka shwnuar 523 gola, shifra tw pabesueshme, shkruan Gazeta Express.

600 ndeshje – në gjashtë gara të ndryshme!

La liga

600 ndeshje, 523 gola!
Messi

La Liga 393 paraqitje 361 gola

Copa del Rey 62 paraqitje 44 gola

Champions League 119 paraqitje 97 gola

Në tri garat tjera; 26 paraqitje 21 gola

A e dini? Messi nuk e ka veshur gjithmonë fanellën me numrin 10!
Messi 19

23 ndeshje e ka veshur fanellën me numrin ’30’

87 ndeshje me numrin ’19’

490 ndeshje e ka veshur numrin ’10’

Rezultatet!

426 fitore

105 barazime

69 humbje

Trajnerët nën urdhëratë e të cilëve ka bërë më së shumti paraqitje!
Trajner Barca

Josep Guardiola (219 ndeshje)

Luis Enrique (158 ndeshje)

Frank Rijkaard (110 ndeshje)

Tito Vilanova (50 ndeshje)

Gerardo Martino (46 ndeshje)

Ernesto Valverde (17 ndeshje)

Gjashtë klubet ndaj të cilave ka bërë më së shumti paraqitje!
Messi-Klubet

Real Madridi është klubi ndaj të cilit ka bërë më së shumti paraqitje, ndërsa i ka shënuar 24 gola.

10 klubet që iu ka shënuar më së shumti gola!
0_1509868720-9306660

Tituj — ai ka fituar 30 në 600 ndeshje!
Messi

Çmimet individuale!

5 Topa të Artë (një në çdo 120 ndeshje)

4 Këpuca të Arta (Një në çdo 150 ndeshje)

Lionel Messi është bërë vetëm lojtari i tretë me më së shumti paraqitje për Barçën, pas Andrés Iniestas (642) dhe Xavi Hernández (767) dhe synimi i numrit 10’të tani është që t’i kalojë dy legjendat e katalunasve.

messi

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button