fbpx

“Lord of the Rings”, së shpejti një serial televiziv

Filmi i famshëm Lord of the Ring mund të vijë së shpejti në ekranin tuaj të Tv me një numër serish. Ndërkohë ka kohë që flitet për një një seri televizive të filmit shumë të pëlqyer Lord of the Rings, Variety ka raportuar se një realizim i tij është “në fazat e hershme”, megjithëse ata paralajmërojnë se ende nuk ka një datë të caktuar se nëse ky realizim do vihet në jetë, shkruan Bota.al.

Warner Bros duket se ka kërkuar një shtëpi prodhuese për këtë seri televizive dhe duket se Amazon Studios është kandidati kryesor.

Drejtuesi ekzekutivi i Amazon, Jeff Bezos, thuhet se po përfshihet personalisht në negociatat e kësaj marrëveshjeje.

Seriali do të bazohet dhe do jetë një ripunim i romanit të njohur me të njëjtin emër.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button