fbpx

Vardari nuk sheh ditë të bardha në Ligën e Evropës

Skuadra e Vardarit ka shijuar edhe një disfatë në kuadër të Ligës së Evropës, ndërsa është pikërisht skuadra e Real Sociedatit që për dy javë e mundi Vardarin, duke I shënuar plot 8 gola dhe pa pranuan asnjë. Pas fitores së parë në Shkup (5:0), sot spanjollët treguan edhe një herë se janë ekip shumë më i mirë dhe më kualitativ duke e mundur Vardarin me 3:0. Kjo epërsi mundej të ishte edhe më e madhe, nëse në minutat e fundit të ndeshjes Adnan Januzaj shfrytëzonte disa raste që kishte para portës së shkupjanëve.

Vardari në këtë cikël të garave që ishte dhe debutuese në një ngjarje të madhe të futbollit evropian e ka përjetuar shumë keq, duke shënuar vetëm një gol, ndërsa ka pranuar plot 17 në portën e vet. Ndeshjen e radhës skuadra nga Vardari e luan në Rusi, kundër Zenitit me 23 nëntor. /Portalb.mk/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button