fbpx

Belgjikë, ndalesë vizitave provokative të politikanëve anti-islam

Politikanëve anti-islam holandezë dhe belgë u janë ndaluar “vizitat provokuese” në rajonet ku jetojnë muslimanët në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel, transmeton Anadolu agency (AA).

Kryetarja e Bashkisë Molenbeek, Francoise Schepmans deklaroi se me arsyen për “kërcënim të parashikueshëm për sigurinë publike” ka ndaluar vizitat e liderit holandez të Partisë së Lirisë të ekstremit të djathtë dhe anti-islame Geert Wilders dhe belgut Filip Dewinter, liderit të Grupit të Partive të Interesit Flaman në rajonin Molenbeek.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button