fbpx

Napoli saktëson: Jemi plotësisht pro VAR-it

Klubi i Napolit ka lëshuar një deklaratë, ku ka saktësuar pozicionin e tij në mbështetje të VAR-it. ‘Të kaltrit’ shkruajtën në llogarinë zyrtare në Twitter, duke u shprehur se presidenti De Laurentis ka 10 vite që kërkon aplikimin e moviolës në fushë dhe e mbështet edhe tani, njofton Supersport.al..

“Ne jemi absolutisht pro VAR-it dhe mendojmë se po e përmirëson shumë futbollin , duke ndihmuar arbitrat. Gabimet janë njerëzore, por me VAR-in, janë instrumentat e duhura për t’i korigjuar ato”, thuhej në deklaratën e klubit napolitan.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button