fbpx

Kolonia e Kërçovës gjatë javës shfaqet në Qendrën Informative Kulturore

Të mërkurën, më 1 nëntor në Qendrën Kulturore Informative në Shkup do të shfaqet ekspozita e 24 Internacionale e Kolonisë së Kërçovës, njofton Portalb.mk.

Koloninë e Kërçovës do të mund ta ndiqni në Sallonin Imperial 2, në ora 19:30.

Në ekspozitë do të paraqiten vepra artistike si piktura dhe skulptura nga 21 piktorë nga 13 vende të botës.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button