fbpx

Bëhuni gati, dimri i vërtetë fillon nga kjo ditë

Kosova do të zbardh ditët në vijim me një mot më të ftoftë. Temperaturat pritet të bien për disa gradë.Mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurta me diell do ta karakterizoj vendin përgjatë pesë ditëve të javës së ardhshme.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -6 gradë Celsius deri -2 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 9 deri në 8 gradë Celsius.

Sipas Accuweather.com temperaturat do të shënojnë sërish ngritje të lehtë në fillim të muajit nëntor.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button