fbpx

Parku 1 miliard paund, Kina ndërton një mrekulli! (FOTO)

Pamje të pabesueshme të një parku në Kinë me vlerë 1 miliardë paund, ende në ndërtim, janë shpërndarë së fundmi

Parku i jashtëzakonshëm është duke u ndërtuar në provincën Guizhou dhe faza e parë pritet të mbyllet në muajin dhjetor të këtij viti, njofton Top Channel.

Një statujë gjigante e “Transformer” me një peshë 750 tonë ka kushtuar plotë 11 milionë paund. Por kjo nuk është e vetmja.

Sipas drejtuesve të projektit, pritet një dyndje turistësh menjëherë pas hapjes së parkut gjigant dhe tejet të veçantë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button