fbpx

Në Katalonjë digjen pasaporta spanjolle dhe shkatërrohen letërnjoftime

Në Katalonjë digjen pasaportat spanjolle dhe shkatërrohen letërnjoftimet pasi parlamenti në Barcelonë shpalli pavarësi në rajonin e Spanjës, informojnë mediat spanjolle, transmeton MIA.

 	лични-карти.

Në dy qytete katalanase, Zhirona dhe Sabadel, autoritetet e qytetit e larguan flamurin spanjoll prej para ndërtesave.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button