fbpx

Moti i keq në Bullgari i merr jetën 3 personave, përmbyten fshatrat

Të paktën tre persona kanë humbur jetën dhe një tjetër është zhdukur si pasojë e shirave dhe rrebesheve që goditën Bullgarinë.

Sipas autoriteteve përmbytjet vërshuan në disa fshatra ditën e sotme, ku të paktën pesë pesë prej tyre kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e shirave të mëdha.

Sipas meteorologëve, shira të mëdha pritet të vazhdojnë edhe nesër.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button