fbpx

Gjirokastër, vritet me armë zjarri një çift

Aleko, 66 vjeç dhe Afërdita Kosta, 49 vjeç, u gjetën të ekzekutuar me armë zjarri këtë mëngjes në shtëpinë e tyre në Gjirokastër, njofton Top Channel.

Fqinjët raportojnë se dëgjuan krisma rreth orës 7:25. Një konflikt pronësie me fqinjin në lagjen “Palorto” është bërë shkak për ngjarjen tragjike.

Apostol Kosta, i cili kishte dhe lidhje farefisnore me kryefamiljarin, i ka qëlluar e më pas tentoi të vetëvritej.

Ai është në gjendje të rëndë në spital.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button