fbpx

Trajneri i vitit, Zinedine Zidane

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka fituar çmimin “Trajneri i Vitit” nga FIFA.

Ish-futbollisti i njohur francez arriti që me ekipin e tij të fitojë për herë të dytë rresht në Ligën e Kampionëve. Ai po ashtu ka fituar edhe titullin në ligën spanjolle.

Massimiliano Allegri dhe Antonio Conte ishin dy trajnerët tjerë në garën e ngushtë për trajnerin e vitit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button