fbpx

FIFA zgjedh ‘Lojtarin e Vitit’

Cristiano Ronaldo e ka fituar çmimin e FIFA-s ‘Lojtari i Vitit’.

Portugezit të Real Madridit, i ka takuar sërish çmimi i FIFA-s për ‘Lojtarin e Vitit’, njofton Lajmi.net.

33 vjeçari në garë për këtë çmim ka mposhtur rivalin e tij të madh, Lionel Messin, dhe brazilianin Neymar.

Kujtojmë se ceremonia e FIFA-s për ‘Lojtarin e Vitit’ është organizuar në Londër.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button