fbpx

Revista amerikane “Popdust”: Era Istrefi, e vetmja shqiptare që…

Revista prestigjoze amerikane Popdust ka bërë një intervistë me Era Istrefin, njofton Arberesh.info.

Gjatë shkrimit shohim se ata e cilësojnë Erën si një yll që po shkëlqen në Amerikë dhe jo vetëm kaq.

Fillimisht PopDust ka shkruajtur: “Nga një qytet i vogël i Kosovës, Era Istrefi ka ëndërruar që ta shpërndaj muzikën e saj nëpër botë”.

Më tej ka vazhduar shkrimin me citime të vetë këngëtares ku  Era ka treguar se kur u fut në tregun Amerikan  ka thënë se beson në mrekulli.

Sipas kësaj reviste. Era është këngëtarja e parë shqiptare që korri sukses në tregun ndërkombëtar. Fakti që nuk di shumë për industrinë e muzikës këtu është e frikshme,” thotë ajo, “por, nga ana tjetër, është shumë e mahnitshme, sepse po shtrihem në dimensione të reja. ”

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button