fbpx

Cila është prokurorja e fortë, që po përballet me Tahirin dhe politikën?

Ajo është Elisabeta Imeraj, prokurorja që  u shfaq në Komisionin e Mandateve e prerë dhe e vendosur dhe duket se kjo nuk është hera e parë qëpërballet me çështje të vështira, shkruan Shekulli.al.

Prokurorja e Krimeve të Rënda, ndër të paktat gra në këtë institucion, spikati veçanërisht në diskutimin mbi çështjen Tahiri. Ajo është nga Tropoja, nëna e dy fëmijëve dhe prokurorja e çështjeve të mëdha, mes të cilave ajo e Shullazit, apo e 9 imamamëve të akuzuar për terrorizëm, për të cilët kërkoi 126 vjet burg.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button